בית אודות הוסף למועדפים החשבון שלי הצעות מחיר צור קשר עזרה
בית » קולפרינט - מאמר 2

סוגי נייר לדפוס

מהפיכת הדפוס הדיגיטלי שינתה את פני העולם. מכונות הדפוס המתקדמות, חומרי הצבע המעולים, תוכנות עריכת התמונות והאלבומים הדיגיטליים המעוצבים כל אלה יחדיו הופכים את התמונות האיכותיות שאנו יוצרים במצלמות שלנו לממשיות וזהות למקור. ישנם מספר סוגי נייר המשמשים לדפוס, חלקם משמשים להדפסת תמונות דיגיטאליות וחלקם למוצרי דפוס אחרים, שונים ומגוונים.

 

נייר נטול עץ

בעבר השתמשנו בניירות לדפוס על טהרת העץ בלבד. ניירות אלו היו עשויים ברובם מעץ טהור אך הצורך בשמירה על יערות העד כמאמץ כלל עולמי, הביא  לפיתוחו של נייר הדפוס המקובל כיום והוא הנייר נטול העץ. את הסוג הזה של נייר דפוס כולנו מכירים. אלה הם ניירות ה- A4 למדפסות שלנו והם עשויים מ- 5% עץ והשאר חומרי הדבקה. ניירות אלו מתאימים לכל סוגי ההדפסה אך הם עדינים מדי ואינם כוללים ציפוי הגנה.

 

נייר הכרומו – מבריק ומט

בבואכם לפתח תמונות או כאשר ברצונכם ליצור לעצמכם אלבום תמונות דיגיטלי, נותן השירות של בית הדפוס ישאל אתכם האם להדפיס את התמונות על נייר מט או מבריק. למעשה, מדובר באותו סוג של נייר לדפוס, נייר הכרומו. נייר הכרומו הינו נייר נטול עץ אך לעומת ניירות ה- A4 וניירות המחברות והספרים, גלילי הנייר עוברים תהליך נוסף והוא הציפוי באמצעות חומר מיוחד אשר יכול להיות חרסית או קלציום קרבונט. כמות חומר הציפוי וסוגו יקבעו האם הנייר יהיה מבריק או האם הוא יהיה בעל קונספט כהה יותר – המט. פעמים רבות עולה הצורך לבצע הדפסה דו-צדדית וכאשר מעוניינים לעשות זאת על גבי ניירות כרומו, יש לדאוג כי משתמשים בנייר הדפסה בעל ציפוי כרומו כפול.

 

סוגי נייר לדפוס ע"פ עובי

לא כל מוצר דפוס מסתכם בהדפסה על גבי ניירות נטולי עץ עם או ללא ציפוי. פעמים רבות אנו זקוקים למעט יותר מכך כגון במקרים של הדפסת כרטיסי ביקור, הזמנות לחתונה וכו`. ניירות אלה הינם עבים יותר ולכן גם קשיחים ועמידים יותר בפני קימוט. עובי סוגי הנייר לדפוס אינו נמדד במ"מ כי אם אלה בכמות הנייר פר מטר רבוע, החל מ- 80 גרם וכלה ב- 300 גרם למטר רבוע, האיכותי יותר ולכן גם היקר יותר.

 

נייר ממוחזר

תעשיות העץ השונות מייצרות פסולת רבה אשר אף היא ניתנת לניצול לשם יצירת סוגי ניירות לדפוס וכך לשמש אותנו במקום לזהם את הסביבה. אחת מהדוגמאות הטובות לכך היא ייצור הקרטון, אשר כולו מורכב מנייר ממוחזר ולכן מסוגל לשמש גם בתור סוג של נייר לדפוס, להכנת פלקאטים שונים, פוסטר ושקיות פרסום. הקרטון הוא עמיד וחזק אך יש צורך בבית דפוס בעל מכונות ייעודיות על מנת להדפיס על עליו בצורה איכותית. 


מאמר חדש באתר שלנו - הדפסה על בדים מקנווס


מידע נוסף על ניירות להדפסת כרטיסי ביקור

 

 
KolPrint.co.il מצגת הדרכה טעינת קובץ מוכן טעינת תמונה להגדלה תנאי שימוש באתר וילסון 10, תל אביב, 65220 03.5615846 info@KolPrint.co.il
קידום אתרים B2CPrint פתרונות דפוס ו עיצוב אונליין