בית אודות הוסף למועדפים החשבון שלי הצעות מחיר צור קשר עזרה
בית » קולפרינט - מאמר 1
הדפסה על קנבס – איכות וחומר ברמה אחרת
הדפסה על קנבס ממחישה בצורה מושלמת את הקשר הבלתי נפרד שבין יכולות החומר שעל גביו מדפיסים לבין איכות ההדפסה בפועל. הודות לקנבס אנו יכולים כעת להדפיס כל סוג של מידע חזותי ולהשתמש בו למגוון צרכים, החל מתמונות נהדרות לקירות הבית ועד לפוסטרים פרסומיים ענקיים ומרהיבים. 

מהי בדיוק הדפסה על קנבס?
הדפסה על קנבס הינה הדפסה על בד וזאת לעומת הדפסה על גבי ניירות הפוטו, העשויים מנייר דחוס. ניירות הפוטו קובעים מראש את גוון התמונה (מאט או כרום) ולעומתם הקנבס תמיד יהיה לבן ולכן הוא מסוגל לשקף בדיוק את התמונה החזותית שאתם מתכוונים להביא לכדי הדפסה. הקנבס הינו בד עשוי כותנה בסריגה גסה של שתי וערב. אריג הקנבס חזק מאוד ומיסודו הוא יכול לשמש גם ליצירת מפרשיות, מצנחים וחומרים קשיחים ועמידים אחרים. איכות הקנבס נקבעת ע"פ צפיפות החומר שבו (גרם פר מטר) כאשר הצפיפות הנמוכה יותר היא 135 גרם למטר והגבוהה ביותר היא יותר מ- 400 גרם פר מטר. 

מאחר והקנבס עשוי בד, חומרי הצבע אשר משמשים לטובת ההדפסה יכולים לעבור אינטגרציה טובה יותר לסיבים (הרבה יותר מאשר לדף נייר) ובכך לשקף נכונה את התמונה הוויזואלית המשתקפת במסך המחשב. כאן מדובר פעמים רבות באליה וקוץ בה, שכן בתי דפוס רבים אינם משתמשים בחומרי הצבע הטובים ביותר המותאמים לצרכי הדפסה על קנבס והתוצאה בהתאם. על כן, יש לבחור אך ורק בבית דפוס המציע הדפסה על קנבס איכותי וצפוף בלבד וזאת מעבר לאיכות ההדפסה.  לאחר הדפסת הקנבס, החומר נמתח בחוזקה אל המסגרת ועוטף אותה. השיטה מעניקה מרחב הדפסה גדול ביותר והגבולות הם גבולות התמונה ולא גבולות המסגרת. מאחר והמתיחה היא חזקה מאוד, ככל שהקנבס יהיה איכותי וצפוף יותר, כך ניתן יהיה למתוח אותו חזק יותר ולבצע פעולה זו פעם אחת בלבד במשך הזמן ללא צורך בחידוש.

הדפסה על קנבס – התוצאה הסופית
הדפסה על קנבס מאפשרת לעצב כל סוג של חומר מודפס ולקבל אותו בצורה ממשית בהעתק מדויק של מה שרואים במסך המחשב. הקנבס מעניק לתמונות נופך ישן ומשובח וברזולוציה חדה במיוחד. ההדפסה מחזיקה מעמד שנים רבות מבלי שהצבע ידהה או יאבד מחיוניותו כאשר פעמים רבות נוהגים בתי הדפוס להציע ללקוחותיהם להוסיף שכבת לקה כציפוי על גבי התמונות, כך שהתוצר המוגמר יהיה עמיד לכתמים, סימני נגיעות אצבע, שמנים רטיבות וחומרים קורוזיביים. באופן זה ניתן לנקות את תמונת הקנבס עם בד לח כשהיא צוברת אבק ולשמור עליה כחדשה לאורך תקופה ארוכה במיוחד

 
KolPrint.co.il מצגת הדרכה טעינת קובץ מוכן טעינת תמונה להגדלה תנאי שימוש באתר וילסון 10, תל אביב, 65220 03.5615846 info@KolPrint.co.il
קידום אתרים B2CPrint פתרונות דפוס ו עיצוב אונליין